Ropa drożeje, rynek obawia się o zapasy benzyny

opublikowano: 24-02-2004, 14:12

Reuters: Ceny ropy rosły we wtorek z powodu obaw o niski poziom zapasów benzyny i zamknięcia kilku rafinerii w USA. Do 14.00 cena baryłki ropy Brent z dostawą w kwietniu wzrosła o 26 centów do 31,07 dolara. Zdaniem analityków zapasy benzyny rosną obecnie wolniej niż zwykle, głównie z powodu wysokich cen ropy na rynku oraz prac remontowych w kilku rafineriach na terenie USA.

"Głównym powodem zwyżki są niepokoje, że przed wakacjami poziom zapasów benzyny będzie niski. Do tego doszły jeszcze informacje z rafinerii" - powiedział jeden z dealerów.

Z powodu awarii zamknięte zostały zakłady koncernu Shell w Deer Park. Przegląd instalacji przeprowadzany jest również w rafinerii spółki Marathon Ashland w Teksasie oraz zakładach Tesoro Petroleum w Martinez, w Kaliforni.

((Tłumaczył: Piotr Skolimowski; Reuters Messaging: piotr.skolimowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa drożeje, rynek obawia się o zapasy benzyny