Ropa najtańsza od 13 tygodni

Cena ropy naftowej pikuje na fali obaw o powrót wzrostu globalnej nadpodaży, informuje ft.com.

Baryłka ropy brent staniała w czwartek o 48 centów do najniższego poziomu od 13 tygodni przebijając poziom 43 USD. Obawy o globalną nadpodaż surowca w połączeniu ze spowolnieniem gospodarczym sprawiły, że na początku roku ropa staniała do 27,10 USD i była najtańsza od 13 lat. Jednak prognozowany wzrost popytu spowodował niemal podwojenie ceny i w czerwcu ropa kosztowała już 52 USD. Od czerwcowego szczytu już tylko traciła na wartości – ostatnie dane o zapasach paliw w USA wskazują, że są one już o 12 proc. wyższe niż w ubiegłym roku.

Ropa najtańsza od 13 tygodni

opublikowano: 28-07-2016, 13:56

Cena ropy naftowej pikuje na fali obaw o powrót wzrostu globalnej nadpodaży, informuje ft.com.

Baryłka ropy brent staniała w czwartek o 48 centów do najniższego poziomu od 13 tygodni przebijając poziom 43 USD.

Obawy o globalną nadpodaż surowca w połączeniu ze spowolnieniem gospodarczym sprawiły, że na początku roku ropa staniała do 27,10 USD i była najtańsza od 13 lat. Jednak prognozowany wzrost popytu spowodował niemal podwojenie ceny i w czerwcu ropa kosztowała już 52 USD.

Od czerwcowego szczytu już tylko traciła na wartości – ostatnie dane o zapasach paliw w USA wskazują, że są one już o 12 proc. wyższe niż w ubiegłym roku.

Bloomberg

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane