Ropa najtańsza od prawie dwóch tygodni

opublikowano: 20-09-2022, 21:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Cena ropy spadła we wtorek co tłumaczono rosnącą obawą, że skutkiem podwyższania stóp przez Fed i inne banki centralne będzie spadek popytu na surowiec.

W środę Fed ma dokonać kolejnej podwyżki stóp o 75 pkt. bazowych. Inwestorzy obawiają się ryzyka tzw. twardego lądowania, czyli recesji wynikającej z zaostrzenia polityki monetarnej. Hamowanie wzrostu gospodarczego oznacza spadek popytu na surowce, w tym ropę. Dlatego jej cena spadała w ostatnim czasie. We wtorek na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z wygasających tego dnia, październikowych kontraktów, spadał o 1,5 proc. do 84,45 USD. Był najniższy od 8 września. Najmocniej handlowana ropa WTI z listopadowych kontraktów taniała o 1,7 proc. do 83,94 USD. Na ICE Futures Europe cena ropy Brent z listopadowych kontraktów spadała o 1,5 proc. do 90,62 USD za baryłkę i także była najniższa od 8 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane