Ropa tym razem pomogła Wall Street

opublikowano: 14-01-2016, 22:08

Po mało obiecującym początku, kolejne godziny czwartkowego handlu na Wall Street przyniosły zdecydowaną poprawę nastrojów i spore odreagowanie indeksów.

Pierwsza faza sesji stała pod znakiem wyprzedaży akcji spółek technologicznych i tylko lekka stabilizacja cen ropy wspierając koncerny energetyczne ratowała indeksy przed mocniejszą zniżką.

Zobacz więcej

Wall Street, NYSE

Bloomberg

Później drożejąca ropa zaczęła pomagać całemu parkietowi, w górę podążały bowiem wyceny wszystkich 10-ciu głównych grup branżowych z indeksu S&P500. Najmocniej energetycznej, która notowała najlepszy dzień od sierpnia minionego roku.

Ostatecznie na finiszu czwartkowej sesji indeks blue chipów Dow Jonea IA zyskiwał 1,41 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 rósł o 1,67 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 2,01 proc.

Z danych makro jakie dotarły na parkiet warto wymienić te o bezrobociu i cenach importu. W pierwszym przypadku liczba tzw. nowych bezrobotnych okazała się wyższa niż oczekiwali analitycy (wzrosła o 7 tys. do 284 tys.), ale był to 45-ty z rzędu tydzień gdy ich liczba utrzymała się poniżej pułapu 300 tys., utożsamianego z bardzo dobra sytuacją na rynku pracy. To najdłuższa taka seria od początku lat 70-tych minionego wieku.

Z kolei ceny importu spadły w grudniu o 1,2 proc., najmocniej od sierpnia.

Po lepszych niż oczekiwano wynikach kwartalnych o ponad 2 proc. drożały waloru banku JPMorgan. Z kolei w oczekiwaniu na posesyjna prezentację rezultatów na wartości zyskiwały (momentami o około 3 proc.) papiery Intela.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy