Ropa w USA poniżej 100 USD

opublikowano: 21-10-2013, 14:10

Kurs ropy West Texas Intermediate (WTI) spadł poniżej 100 USD za baryłkę po raz pierwszy od lipca. To skutek prognoz, według których zapasy surowca osiągnęły najwyższy stan od trzech miesięcy.

Kurs ropy WTI spadał nawet o 1 proc. i po raz pierwszy od 3 lipca spadł poniżej 100 USD. Analitycy oczekują, że zapasy surowca wzrosły do 373,5 mln baryłek w tygodniu zakończonym 11 października.

Zobacz więcej

Notowania ropy przez ostatnie 12 miesięcy

- Sto dolarów to psychologiczna granica – powiedział Gerrit Zambo, trader ropy z Bayerische Landesbank w Monachium. - Wciąż mamy niedźwiedzie nastawienie, spowodowane przez wzrost wydobycia w USA. Nie oczekujemy dramatycznego wzrostu popytu – dodał. 

Baryłka ropy WTI z wygasających we wtorek, listopadowych kontraktów, notowana była po 99,77 USD w handlu elektronicznym na NYMEX. Aktywniej hanlowany kontrakt grudniowy pokazywał kurs 100,30 USD za baryłkę. Tymczasem europejska ropa Brent z grudniowych kontraktów notowana była po 109,41 USD na londyńskiej  ICE Futures Europe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy