Ropa wyraźnie zdrożała

opublikowano: 16-03-2016, 20:42

Po dwóch spadkowych sesjach kurs ropy poszedł wreszcie w górę. Pomogły dane o zapasach i oczekiwania związane ze zbliżającym się spotkaniem największych producentów.

Amerykańska Energy Information Administration poinformowała w środę, że zapasy ropy wzrosły w USA o 1,3 mln baryłek w tygodniu zakończonym 11 marca. Choć to piąty z rzędu tydzień wzrostu zapasów, to okazały się one wyraźnie niższe niż oczekiwano. 

Katarskie Ministerstwo ds. ropy poinformowało, że w kwietniu dojdzie do spotkania OPEC z Rosją i innymi producentami. Rozmowa ma dotyczyć zamrożenia wydobycia, ale na rynku spekuluje się o możliwości uzgodnienia jego obniżenia.

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z kwietniowych kontraktów rósł o 4 proc. dop 37,79 USD. Po zamknięciu, w handlu elektronicznym, cena baryłki rosła o prawie 6 proc.

Ropa Brent z majowych kontraktów drożała o 3,2 proc. do 39,98 USD na giełdzie w Londynie. Później w handlu elektronicznym jej kurs rósł o prawie 5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane