Ropa wzrostem kończy spadkowy miesiąc

opublikowano: 31-01-2023, 21:30
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Cena ropy rosła we wtorek, ale w styczniu spadła pomimo oczekiwania na większy popyt na surowiec wynikający z otwierania się Chin.

We wtorek uwaga inwestorów skupiona była na środowym posiedzeniu OPEC+, które może dać wskazówki dotyczące przyszłej podaży surowca, a także na doniesieniach z Chin, gdzie wskaźniki aktywności przemysłu i usług przeszły do obszaru pokazującego jej wzrost. Notowaniom ropy sprzyjał także wzrost apetytu na ryzyko na rynkach jak i słabnięcie dolara.

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy z WTI z marcowych kontraktów rósł o 1,3 proc. do 78,87 USD. W styczniu amerykańska ropa z wiodącego kontraktu staniała jednak o 1,7 proc. Wieczorem we wtorek notowana na ICE Futures Europe ropa Brent z kwietniowego kontraktu drożała o 1,3 proc. do 85,59 USD. Była o 0,2 proc. tańsza niż miesiąc wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane