Ropa zdrożała o 1,5 proc. do 63,43 USD

(Marek Druś)
opublikowano: 15-12-2006, 21:19

Cena baryłki ropy ze styczniowych kontraktów wzrosła w piątek na NYMEX o 92 centy i wynosiła na zamknięciu sesji 63,43 USD. To jej najwyższy kurs od dwóch tygodni. Ropa zdrożała przez tydzień o 2,3 proc., do czego przyczyniła się m.in. zapowiedź zmniejszenia jej wydobycia przez OPEC w lutym przyszłego roku, a także kolejne incydenty w Nigerii.

Cena baryłki ropy ze styczniowych kontraktów wzrosła w piątek na NYMEX o 92 centy i wynosiła na zamknięciu sesji 63,43 USD. To jej najwyższy kurs od dwóch tygodni. Ropa zdrożała przez tydzień o 2,3 proc., do czego przyczyniła się m.in. zapowiedź zmniejszenia jej wydobycia przez OPEC w lutym przyszłego roku, a także kolejne incydenty w Nigerii. Cena gazu ziemnego spadła o 14,6 centa do 7,409 USD za 1 mln BTU. Przez tydzień spadła o 2 proc. głównie dzięki zapowiedzi lżejszej zimy w USA.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane