Rosja nie ma pieniędzy dla trenera reprezentacji

opublikowano: 12-11-2014, 15:30

Rosyjski Związek Piłkarski przyznał w środę, że nie ma pieniędzy aby zapłacić trenerowi reprezentacji Fabio Capello. Włoch nie dostał należnej wypłaty od porażki reprezentacji Rosji na tegorocznym mundialu w Brazylii.

Rosyjski Związek Piłkarski ma w ostatnich miesiącach problemy z pieniędzmi. Według agencji Interfax, od co najmniej dwóch miesięcy nie zapłacono 22 członkom ekipy reprezentacji Rosji, w tym włoskim pomocnikom Capello. Na pieniądze czekają m.in. asystent selekcjonera Christian Panucci i trener przygotowania fizycznego Massimo Neri. Ten ostatni odmówił wyjazdu z reprezentacją do Austrii na sobotni mecz kwalifikacyjny mistrzostw Europy w 2016 roku.

Fabio Capello
Bloomberg

- Rosyjski Związek Piłkarski po prostu nie ma pieniędzy żeby zapłacić wynagrodzenie Capello – powiedział w środę Siergiej Stiepaszyn, były rosyjski premier, obecnie członek władz piłkarskiego związku. – Nigdy nie jest dobrze, kiedy nie płaci się trenerowi reprezentacji. Ale kiedy podpisywano kontrakt powinny być brane pod uwagę źródła jego finansowania. Teraz musimy je znaleźć – dodał. 

Nieoficjalnie mówiło się, że Capello to najlepiej opłacany trener reprezentacji na tegorocznym mundialu w Brazylii. Rocznie miał dostawać ponad 11,2 mln USD. Reprezentacja Rosji odpadła z turnieju już w fazie grupowej, co wywołało głosy w Rosji, m.in. wśród członków Dumy, że Capello powinien zostać zwolniony. Włoch ma kontrakt na prowadzenie reprezentacji Rosji  do mundialu w 2018 roku, który odbędzie się w tym kraju. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane