Rosja przeciwko nowym sankcjom wobec Iranu

PAP
opublikowano: 20-09-2008, 11:41

Rosja jest przeciwna przyjęciu przez Radę Bezpieczeństwa ONZ nowych sankcji przeciwko Iranowi - poinformowało w sobotę w  oświadczeniu rosyjskie MSZ.

Podczas spotkania w piątek przedstawicieli ministerstw spraw zagranicznych pięciu stałych członków RB ONZ oraz Niemiec, Rosja "uprzedziła, że jest przeciwna nałożeniu w obecnym stadium dodatkowych sankcji na Iran" - głosi komunikat.

Z opublikowanego w miniony poniedziałek raportu Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) wynika, że Iran blokuje w dalszym ciągu dostęp do swego programu nuklearnego i zwiększył liczbę wirówek do wzbogacania uranu.

Chiny i Rosja - dwa z pięciu państw będących stałymi członkami RB ONZ - poparły poprzednie, uchwalane trzykrotnie sankcje wobec Iranu, lecz dopiero po ich złagodzeniu. Oba kraje mają kontakty handlowe z Iranem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rosja przeciwko nowym sankcjom wobec Iranu