Rosja sprzedaje pierwsze euroobligacje od 2013 r.

W poniedziałek Rosja sprzedaje pierwsze euroobligacje od trzech lat. Jedynym organizatorem emisji jest państwowy bank VTB Capital.

Wstępna wycena oferty 10-letnich obligacji denominowanych w dolarach, to 4,65-4,9 proc., wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez Bloomberga.

Premia, której inwestorzy domagają się aby trzymać raczej obligacje Rosji z terminem wykupu w 2023 roku niż podobnego długu USA wynosi obecnie 256 pkt bazowych. W 2013 roku sięgała 130 pkt. 

Według informatora Bloomberga, obligacje oferowane przez VTB Capital nie naruszają sankcji nałożonych na Rosję przez Unię Europejską i USA. Rosja mimo to miała problem ze znalezieniem organizatorów oferty, bo rząd USA ostrzegł banki iż udział w transakcji jest sprzeczny z polityką zagraniczną kraju, a władze UE podkreślał, aby miały świadomość niebezpośrednich ryzyk naruszenia sankcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rosja sprzedaje pierwsze euroobligacje od 2013 r.