Rosja: syn Prokuratora Generalnego zwiększa eksport do Chin

opublikowano: 29-08-2017, 10:57
aktualizacja: 29-08-2017, 10:58

Igor Czajka, syn Prokuratora Generalnego Rosji, chce eksportować czekoladki, miód i batony orzechowe do Chin.

Spółki Igora Czajki, “Russkij Export” i “FRC”, już eksportują do Chin m.in. mąkę i olej słonecznikowy. Najmłodszy syn Prokuratora Generalnego Rosji zapowiada, że w najbliższym czasie doda do tego ponad kilkadziesiąt nowych produktów, m.in. ponad 20 rodzajów czekoladek, 15 rodzajów batonów owocowych i orzechowych, kilka rodzajów miodu, a także tradycyjny rosyjski napój-kwas chlebowy.

Moscow Times przypomina, że o Igorze Czajce stało się głośno, kiedy znany opozycjonista Aleksiej Nawalny oskarżył go oraz jego brata w 2015 roku o korupcję i związki z zorganizowaną przestępczością. Nawalny twierdził wówczas, że biznesmen wykorzystuje koneksje swojego ojca, Jurija Czajki, do budowy „biznesowego imperium” oraz nielegalnego zdobywania zagranicznych nieruchomości. Kreml stwierdził wówczas, że nie jest zainteresowany ustaleniami Nawalnego.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane