Rosjanie uwolnili amerykańskiego inwestora

ARŻ, Reuters
opublikowano: 12-11-2020, 16:45

Rosyjski sąd najwyższy orzekł, że amerykański inwestor Michael Calvey i inni dyrektorzy firmy private equity Baring Vostok zostaną zwolnieni z aresztu domowego, pisze Reuters powołując się na doniesienia agencji RIA Nowosti.

Założyciela funduszu private equity Baring Vostok zatrzymano wraz ze współpracownikami na początku 2019 roku i osadzono w areszcie domowym. Inwestorzy zostali oskarżeni o defraudacje finansowe. Zarzuty karne były w dużej mierze postrzegane jako wynik serii sporów handlowych z biznesmenem Artemem Avetisyanem.

Michael Calvey, który od początku nie przyznawał się do winy, upuścił areszt domowy dzień przed planowanym terminem. Uwolnionych biznesmenów objęto zakazem wychodzenia z domu w godz. 22-6 i zakazem kontaktów pomiędzy sobą. Sąd odmroził także aktywa współoskarżonych.

Amerykanin czeka na ponowne rozpoczęcie procesu i zapowiedział, że zamierza w najbliższym czasie wrócić do prowadzenia swojej firmy.

Sprawa Michaela Calveya wstrząsnęła społecznością biznesową Rosji i skłoniła kilku wpływowych urzędników i biznesmenów do wyrażenia obaw co do sposobu, w jaki państwo rozwiązuje tego typu spory.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane