Rosły walory spółek ubezpieczeniowych

Przemysław Barankiewicz
15-03-2002, 00:00

Sesja w Europie przebiegła bez emocji. Dzięki udanemu otwarciu giełd w USA, indeksy na Starym Kontynencie odrobiły niewielkie straty. Udany dzień mieli posiadacze spółek ubezpieczeniowych. Gorszej wiodło się koncernom paliwowym, niepewnym efektów piątkowego spotkania OPEC. Na niekorzystne rekomendacje analityków odporne pozostały kursy przedstawicieli TMT.

Francuski ubezpieczyciel AXA zyskał 4 proc. po potwierdzeniu planów zwiększenia zysku operacyjnego o 20 proc. w tym roku. W górę poszły Munich Re i Allianz. Pozytywnie zareagowały także francuskie i brytyjskie banki.

BP, Royal Dutch Petroleum i Total Fina Elf, której rekomendację obniżyli analitycy z CS First Boston, straciły po ponad 1 proc. Rynek oczekuje że w piątek OPEC przedłuży cięcie wydobycia na drugi kwartał, ale dopóki klamka nie zapadnie notowaniom towarzyszyć będzie duża nerwowość.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rosły walory spółek ubezpieczeniowych