Rosną możliwości BCT

opublikowano: 01-07-2015, 22:00

Do Bałtyckiego Terminala Kontenerowego dotarły kolejne dwie suwnice nabrzeżowe przystosowane do obsługi statków oceanicznych.

Dołączą do dwóch podobnych urządzeń, które są w Gdyni od grudnia 2014 r. Wyprodukowane w chińskich zakładach Shanghai Zhenhua Heavy Industries suwnice przypłynęły do Polski na pokładzie statku „Zhen Hua 27”.

Podobnie jak dostarczone wcześniej „Gdynka” i „Gdynek” mają ponad 50-metrowy zasięg ramienia i ponad 60 m wysokości. Pozwala to na obsługę statków o 19 rzędach kontenerów, czyli o pojemności około 13 tys. TEU. Zakup kolejnych suwnic to część prowadzonego od 2012r. programu inwestycyjnego, który pozwoli zwiększyć o ponad połowę potencjał przeładunkowy.

Zakupiono już cztery suwnice nabrzeżowe, suwnice kolejowe, placowe i sprzęt przeładunkowy. Wdrożono też systemy informatyczne zarządzające przeładunkami i wymieniono nawierzchnię placów składowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Rosną możliwości BCT