Rosną zyski spółek zbrojeniowych z USA

Marek Druś
opublikowano: 17-07-2002, 18:57

Koncerny zbrojeniowe Northrop Grumman i General Dynamics zdecydowanie poprawiły wyniki w drugim kwartale, co wiąże się ze zwiększeniem wydatków amerykańskiego rządu na sprzęt wojskowy w związku z prowadzoną kampanią antyterrorystyczną.

W drugim kwartale zysk Northrop Grumman, który produkuje m.in. bombowce B-2 oraz okręty wojenne, wzrósł o 60 proc. do 182 mln USD. Wartość sprzedaży poprawiła się o 20 proc. do 4,39 mld USD.

W tym samym okresie zysk General Dynamics, który dostarcza amerykańskiej armii m.in. czołgi Abrams i atomowe okręty podwodne, wzrósł o 16 proc. do 263 mln USD. Sprzedaż poprawiła się o 19 proc. do 3,51 mld USD.

Po wielu latach spadku rządowych zamówień na sprzęt wojskowy branża zbrojeniowa ponownie może liczyć na zwiększone wydatki administracji federalnej. Prezydent George W. Bush zapowiedział już zwiększenie przyszłorocznego budżetu przeznaczonego na wspomniane cele o 14 proc. do 379 mld USD.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rosną zyski spółek zbrojeniowych z USA