Rosnące rentowności uruchomiły wyprzedaż

Marek Druś
opublikowano: 21-06-2007, 00:00

Indeksy amerykańskich giełd poszły w dół. Powodem był wzrost rentowności obligacji, które na poprzednich czterech sesjach spadały, a także taniejąca po pięciu sesjach wzrostowych ropa, co skłoniło inwestorów do realizacji zysków na akcjach spółek naftowych.

Najmocniej przecenionym blue chipem wchodzącym w skład średniej Dow Jones był Exxon Mobil, największy koncern naftowy świata. Indeks tracił ponad 100 pkt. pomimo ok. 6 proc. wzrostu kursu Home Depot. Właściciel największej w USA sieci sklepów z artykułami budowlano-montażowymi zapowiedział wykupienie 30 proc. akcji, na co przeznaczy 22,5 mld USD. Środki będą pochodzić ze sprzedaży oddziału zajmującego się zaopatrzeniem.

Rynkom nie pomogły także doskonałe wyniki kwartalne Morgan Stanley. Była to jedna z niewielu drożejących spółek finansowych. Taniały akcje JPMorgan Chase, Citigroup i Bank of America. Inwestorzy obawiają się, że wysokie stopy procentowe pogorszą koniunkturę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu