Rośnie apetyt na słodycze

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 14-10-2004, 00:00

Akcje spółek cukierniczych zachowują się zupełnie inaczej niż rynek. Podczas ostatnich dwóch sesji indeksy mocno spadały, akcje ZPC Mieszko i Wawelu zyskały na wartości 22 i 8 proc. Do kupna walorów raciborskiej spółki mogli zabrać się inwestorzy finansowi, bo we wtorek i środę ich obroty wynosiły kilkanaście milionów złotych.

Skąd nagłe zainteresowanie branżą cukierniczą, która ostatnio nie cieszyła się uznaniem inwestorów? Być może uznali oni, że w końcu warto zacząć kupować akcje firm produkujących słodycze, bo nie uczestniczyły one w ostatniej fali wzrostowej. W tym czasie akcje Mieszka przeceniono o ponad 25 proc., Wawelu o prawie 17 proc. Jutrzenka zyskała niecałe 2 proc. Powodem mogą być zapowiadane przez spółki inwestycje. Wawel buduje nowy zakład, a Jutrzenka i Mieszko zapowiadają przejęcia w branży.

Sporo mówi się o udanym dla producentów słodyczy III kwartale. Apetyty inwestorom rozbudziło całkiem niezłe pierwsze półrocze w wykonaniu spółek cukierniczych. A przecież drugie sześć miesięcy miewają z reguły lepsze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Rośnie apetyt na słodycze