Rośnie dynamika kredytów hipotecznych w Pekao

(Paweł Kubisiak)
17-07-2006, 20:48

Dynamika sprzedaży kredytów hipotecznych Pekao w II kwartale tego roku była wyższa od dynamiki osiągniętej w I kwartale - poinformował wiceprezes banku Luigi Lovaglio na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami.

Dynamika sprzedaży kredytów hipotecznych Pekao w II kwartale tego roku była wyższa od dynamiki osiągniętej w I kwartale - poinformował wiceprezes banku Luigi Lovaglio na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2006 r. bank sprzedał złotowe kredyty hipoteczne o wartości 405,3 mln zł, czyli o 20,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2005 roku.

Na początku lipca Paweł Beym, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Pionie Bankowości Detalicznej banku, poinformował PAP, że szacuje, że sprzedaż kredytów hipotecznych w II kwartale była rekordowa i mogła wzrosnąć o 30-40 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2005 roku.

W II kwartale 2005 roku sprzedaż kredytów hipotecznych wyniosła 456 mln zł.

Pekao szacuje, że ma 25-30-proc. udział sprzedaży w rynku złotowych kredytów hipotecznych i 8-9-proc. w sprzedaży w całym rynku kredytów hipotecznych.

PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Rośnie dynamika kredytów hipotecznych w Pekao