Rośnie popularność wynajmu średnioterminowego

opublikowano: 22-05-2019, 22:00

Arval chce skorzystać na napływie do Polski zagranicznych fachowców. Inwestuje w średnioterminowy wynajem aut.

Do pracy w Polsce przybywa coraz więcej obcokrajowców. Jak wynika z danych Urzędu ds. Cudzoziemców, na początku kwietnia 2019 r. ważne zezwolenia na pobyt posiadało 383 tys. osób. Rok temu takich zezwoleń było 325 tys. W branży budowlanej, medycznej czy IT rywalizacja o talenty toczy się na międzynarodową skalę, a rynek od dawna należy do pracownika.

To zapotrzebowanie dostrzega również ustawodawca, który stopniowo liberalizuje przepisy dotyczące zatrudniania obcokrajowców w najbardziej pożądanych zawodach. Dlatego w różnych branżach coraz częściejpowtarzanym hasłem jest wynajem średnioterminowy, który łączy wysokiej jakości usługi z elastycznym okresem ich trwania i ograniczeniem formalności do minimum. Jak to wygląda w przypadku aut? Podobnie jak wynajem długoterminowy. Różnica to czas trwania umowy ( zazwyczaj od 1 do 24 miesięcy).

— Liczba klientów korzystających z tego rozwiązania wzrosła od 2015 r. kilkunastokrotnie — mówi Maciej Przyborowski, szef działu MTR w Arval Polska

— Największą zaletą średnioterminowego wynajmu samochodujest elastyczny czas trwania. To idealne rozwiązanie, gdy angażuje się pracownika na kilkumiesięczny kontrakt, zatrudnia na umowę próbną czy chociażby czeka na odbiór samochodu w wynajmie długoterminowym — mówi Robert Błachnio, starszy specjalista ds. floty i administracji w firmie Pierre Fabre, która wynajmuje od Arval kilkanaście pojazdów.

Zainteresowanie usługą nieustannie rośnie. Maciej Przyborowski mówi, że obecnie flota Arvala przeznaczona do wynajmu średnioterminowego notuje ponad 90-procentowe obłożenie.

— W tym roku przewidujemy wzrost floty przeznaczonej do realizacji tej usługi aż o 75 proc. — podkreśla Maciej Przyborowski.

Zgodnie z szacunkami Arvala, średnioterminowy wynajem samochodów jest obecnie najpopularniejszy we Francji, Włoszech i Hiszpanii.

26

Już od takiej kwoty netto za dobę zaczynają się oferty wynajmu średnioterminowego miejskiego auta osobowego.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu