Czytasz dzięki

Rośnie rynek zamówień jedzenia online

opublikowano: 03-03-2020, 22:00

Polacy przyzwyczaili się do jedzenia z internetu. Korzystają na tym restauratorzy, dostawcy i pośrednicy.

PizzaPortal spodziewa się w najbliższych latach ponadtrzykrotnego wzrostu krajowego rynku zamówień jedzenia online — z 1,8 mld zł na koniec 2019 r. do 5,8 mld zł w 2025 r.. W opublikowanej właśnie analizie „Klikasz i jesz” portal podaje, że sektor rośnie w tempie 40 proc. r/r, a w przypadku dostaw od 3 do 5 proc.

Najbardziej obiecującą grupą klientów zamawiających posiłki z dostawą są osoby w wieku 15-34 lata (64 proc.). Z internetowych agregatorów skupiających oferty wielu restauracji najchętniej korzystają zaś osoby między 25 a 34 rokiem życia (39 proc.). PizzaPortal podaje też, że obecnie jedzenie z dowozem zamawia 80 proc. internautów, choć nadal dla blisko połowy z nich najpopularniejszą formą składania zamówienia jest bezpośredni kontakt telefoniczny z wybraną restauracją.

Dane o trzyletniej aktywności na polskim rynku opublikował wczoraj także Uber Eats. Usługę udostępnił w 20 miastach, z czego do 13 ze swoją aplikacją wszedł w 2019 r. Spółka podała, że w ubiegłym roku aplikacja została pobrana blisko 800 tys. razy, natomiast liczba dostawców współpracujących z platformą się podwoiła. Uber Eats współpracuje w Polsce z ponad 3,5 tys. restauracji. PizzaPortal, serwis do zamawiania jedzenia online obecny na rynku od 2010 r., skupia ofertę około 4 tys. restauracji z około 300 miast w kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane