Rośnie ryzyko na papierach CL

Dariusz Karolak
21-05-2001, 00:00

Rośnie ryzyko na papierach CL

Zacieśniające się pole manewru walczących stron na Computerlandzie wyznaczają nieskutecznie przetestowana linia 14-miesięcznej bessy (102) i 2,5-letnia linia wsparcia przebita w marcu (86). Do czasu gry kurs mieści się w wyznaczonym przez nie trójkącie jest spokojnie. Wybicie da rynkowi dynamikę. Słabość popytu objawia się niemożnością pokonania opadającej od 3 tygodni dziennej średniej VAMA10 (92,1). Przewaga podaży jest złudna, bo nie jest ona w stanie uporać się z poziomem 86 zł.

Ruchy cen od początku maja wyznaczają trójkąt symetryczny. Zasięg górnego wybicia pokrywa się z linią bessy przy 102 zł, dolnego 78 zł. Kolejna transza akcji emisji serii M zasili rynek z początkiem czerwca. To oraz niezrealizowany zasięg spadków z rocznego trójkąta symetrycznego (52) powoduje, że CL jest walorem wysokiego ryzyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rośnie ryzyko na papierach CL