Czytasz dzięki

Rośnie sieć inkubatorów Samsunga

opublikowano: 02-04-2019, 10:56

Producent elektroniki konsumenckiej inwestuje w polskie start-upy technologiczne. Niebawem odda im kolejne miejsce do pracy.

Białystok to trzecie już miasto, w którym Samsung otwiera inkubator przedsiębiorczości. Ośrodek zostanie oficjalnie uruchomiony 15 kwietnia. Jak wskazują przedstawiciele koncernu, wspólnie ze start-upami technologicznymi realizowane będą w nim projekty odpowiadające „na wyzwania określone w 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ  z 2015 r. Innowacyjne rozwiązania będą dotyczyć problemów w zakresie m.in. ochrony zdrowia, ekologii, transportu czy edukacji”. 

"Białostocki Samsung Inkubator to kolejne miejsce, które wpisuje się w strategię budowania sieci inkubatorów w Polsce Wschodniej" - podkreślają przedstawiciele firmy.
Zobacz więcej

"Białostocki Samsung Inkubator to kolejne miejsce, które wpisuje się w strategię budowania sieci inkubatorów w Polsce Wschodniej" - podkreślają przedstawiciele firmy. ARC

Niespełna dwa miesiące temu Samsung Electronics Polska podobną placówkę otworzył w Lublinie. Jednostka została uruchomiona w partnerstwie z NASK, instytucją odpowiadającą za m.in. cyberbezpieczeństwo, oraz Politechniką Lubelską. Technologie cybernetyczne mają stanowić właśnie główny trzon działalności lubelskiego inkubatora. Poszukiwane i rozwijane we współpracy z ekspertami i mentorami będą tu np. zabezpieczenia dla systemów sztucznej inteligencji oraz narzędzia do przetwarzania danych. 

Polem do testowania modelu współpracy ze start-upami był rzeszowski inkubator przedsiębiorczości, który założony został dwa lata temu. Jednostka specjalizuje się w systemach internetu rzeczy i uczeniu maszynowym. W murach inkubatora „zadomowiło się” już kilkanaście spółek. 

Samsung zaznaczał, że udział w programach inkubacji daje start-upom również szansę na zewnętrzne finansowanie. Gigant nie wyklucza, że w przypadku niektórych projektów sam wyłoży pieniądze na stół.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane