Rośnie sprzedaż ciężarówek

opublikowano: 28-05-2015, 00:00

W kwietniu 2015 r. zarejestrowano w Polsce o ponad 30 proc. więcej samochodów ciężarowych niż w takim samym okresie poprzedniego roku.

Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) wynika, że w kwietniu 2015 r. zarejestrowano w Polsce o ponad 30 proc. więcej samochodów ciężarowych niż w takim samym okresie poprzedniego roku. W kwietniu 2015 r. zarejestrowano w Polsce 1803 samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. To wzrost o 418 aut w rok do roku i także najlepszy wynik od siedmiu lat. Finansowanie transportu ciężkiego, do którego zaliczono pojazdy ciężarowe, ciągniki siodłowe, naczepy i przyczepy, autobusy, samoloty, statki oraz sprzęt kolejowy, jest trzecia co do wielkości dziedziną działalności firm leasingowych. Według danych Związku Polskiego Leasingu (ZPL), udział pojazdów ciężarowych w strukturze przychodów branży leasingowej wyniósł 27 proc. Łączna wartość transakcji wyniosła 2,851 mld zł i była rok do roku o 11,3 proc. wyższa.

— Bardzo dobre wyniki leasingu pojazdów ciężarowych to efekt poprawiającej się kondycji finansowej firm transportowych i całego rynku przewozów. W najbliższym czasie ten sektor będzie się nadal szybko rozwijał — uważa Radosław Woźniak, wiceprezes EFL. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu