Rośnie wartość rynku pozaskarbowych papierów dłużnych

opublikowano: 21-07-2003, 13:31

Wartość rynku pozarządowych instrumentów dłużnych wzrosła w II kwartale w porównaniu z kwartałem poprzednim o 2,3 proc., do 20,6 mld zł, poinformowała agencja Fitch Polska.

Największy, 57 proc. udział w rynku mają krótkoterminowe papiery dłużne (KPD). W drugim kwartale wartość emisji w tym segmencie wzrosła o 1,7 proc. do 11,7 mld zł. Liczba emitentów spadła o 23 do 225.

32 proc. udział w rynku mają obligacje przedsiębiorstw i banków (powyżej 365 dni). Wartość tego segmentu wzrosła o 4 proc.

11 proc. udział w rynku mają obligacje komunalne (powyżej 365 dni). Wartość tego segmentu wzrosła o 1 proc. Na emisje papierów zdecydowały się w II kwartale 24 gminy i miasta oraz 7 powiatów.

Najaktywniejszymi inwestorami na rynku pozaskarbowych papierów dłużnych są nadal przedsiębiorstwa. Przypada na nie 52% wartości wyemitowanych papierów.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rośnie wartość rynku pozaskarbowych papierów dłużnych