Rośnie wycena papierów CSS

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 12-02-2001, 00:00

Rośnie wycena papierów CSS

Nie cieszące się popularnością grających na giełdzie walory CSS zwyżkowały na piątkowej sesji. Symboliczny wolumen jest już jednak tradycją na tych papierach.

Obserwowane wzrosty mogą wynikać z opublikowanych prognoz spółki na rok 2001. Computer Service Support planuje na koniec 2001 roku wzrost zysku netto o 25-35 proc. oraz wzrost przychodów ze sprzedaży o 20-30 proc. Zdaniem prezesa spółki Andrzeja Woźniakowskiego, największego wzrostu przychodów w tym roku CSS oczekuje w segmencie usług systemowych oraz outsourcingowych.

W tym roku firma chce poprawić rentowność operacyjną oraz alokację posiadanych zasobów m.in. przez wprowadzenie controllingu, poprawę systemu zarządzania klientami oraz optymalizację wykorzystania zasobów ludzkich. Firma pracuje również nad poszerzeniem działalności o branżę teleinformatyczną, co może być zrealizowane przez przejęcie spółki z tego sektora. W 2001 roku CSS zamierza sprzedać swoją spółkę zależną Zeus, która działa w segmencie elektroenergetycznym. CSS chce wyjść z tej inwestycji osiągając satysfakcjonującą stopę zwrotu.

Na pozytywną ocenę rynku mogły wpłynąć również informacje o wynikach finansowych. W całym 2000 roku zysk netto CSS wyniósł 4,8 mln zł, z czego ponad 4,3 mln zł spółka wypracowała tylko w czwartym kwartale. Przychody w ubiegłym roku wyniosły 75,7 mln zł. Zysk operacyjny za ten okres wyniósł 7,3 mln zł.

Wartość rynkowa walorów spółki w pobliżu 30 zł jest znacznie zaniżona w stosunku do rekomendacji. W raporcie z września ubiegłego roku specjaliści BDM PKO BP jeden walor spółki wycenili na 43 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Rośnie wycena papierów CSS