Rośnie znaczenie Internetu w Polsce

Krzysztof Kluska
opublikowano: 30-06-2000, 00:00

Rośnie znaczenie Internetu w Polsce

Firma Intel Poland opublikowała badania przeprowadzone przez Instytut GfK Polonia, dotyczące korzystania z Internetu przez Polaków. Aż 92 proc. ankietowanych wie, co to jest Internet i do czego służy. Zdaniem Piotra Pągowskiego dyrektora generalnego Intel Poland, rośnie świadomość społeczeństwa dotycząca wartości tego medium.

— Ponad dwie trzecie Polaków uważa Internet za pomoc naukową i dobre źródło informacji. Większość zwolenników sieci stanowią ludzie młodzi. Dla nich dostęp do Internetu staje się standardem — twierdzi Piotr Pągowski.

Za najistotniejszą barierę rozwoju Internetu przedstawiciele Intela uważają koszty połączeń. Polska jest na czwartym miejscu w Europie w rankingu państw o najdroższych usługach telekomunikacyjnych.

— Dostęp do Internetu w domu, jako do źródła informacji, pomocy, naukowej lub narzędzia do prowadzenia interesów będzie w przyszłości tak samo oczywisty, jak dziś dostęp do prądu elektrycznego — uważa Piotr Pągowski. KRK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Polecane