Rosyjscy turyści przestali odwiedzać Alpy

Liczba rosyjskich turystów w Szwajcarii spadła we wrześniu o 13 proc. w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.

Rosjanie, którzy w ubiegłym roku byli dziesiątą na liście najchętniej odwiedzających Szwajcarię narodowości, coraz rzadziej odwiedzają kraj Helwetów. Liczba rosyjskich turystów od maja spada z miesiąca na miesiąc, a we wrześniu była o 13 proc. niższa niż rok wcześniej. To skutek osłabienia rubla oraz prowadzonej przez rząd kampanii promującej spędzanie wakacji w kraju.

- Spadek liczby turystów to bezpośredni skutek kryzysu na linii Rosja-Ukraina. On wydaje się wpływać na zachowanie odwiedzających Szwajcarię Rosjan – komentował Alain Suter, rzecznik szwajcarskiej izby turystyki.

Szwajcaria nie przyjęła unijnych oraz amerykańskich sankcji nałożonych na Rosję. Mimo to zabroniono krajowym bankom współpracy z osobami objętymi przez te kraje restrykcjami. Rosjanie najwięcej wydawali w będącej centrum handlu surowcami Genewie oraz kurortach narciarskich, takich jak St. Moritz oraz Zermatt.

Sierre-Anniviers marketing
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane