Rosyjski miliarder wykorzystał euforię na rynkach

opublikowano: 10-11-2020, 13:35

Michaił Fridman skorzystał z okazji, którą był mocny wzrost wartości tureckiej liry i euforia na światowych rynkach akcji w poniedziałek. Rosyjski miliarder sprzedał wczoraj 5 proc. akcji największego tureckiego operatora telefonii komórkowej.

Fridman sprzedał 5 proc. akcji Turkcell Iletisim Hizmetleri za ok. 205 mln USD w drodze przyspieszonej księgi popytu. Popyt był większy od oferty, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

- To była transakcja dokonana w naprawdę dobrym momencie – powiedział Nick Koemtzopoulos, szef rynków akcji EMEA w Credit Suisse w Londynie.

Michaił Fridman, fot. ITAR-TASS
Michaił Fridman, fot. ITAR-TASS

Sprzedaż akcji Turkcell była największą transakcją w Turcji, nie uwzględniając związanych z bankami, od pierwotnej oferty publicznej Sok Marketler Ticaret w połowie 2018 roku.

Turecka lira słabnie we wtorek o 2,6 proc. do 8,2744 za dolara. W poniedziałek umacniała się nawet o ponad 4 proc., najbardziej od sierpnia 2018 roku, do 8,113 za dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane