Rotten Tomatoes doda ponad 200 krytyków

opublikowano: 29-08-2018, 07:58

Rotten Tomatoes, wpływowy serwis internetowy publikujący recenzje i oceny filmów i programów TV ogłosił, że doda ponad 200 nowych krytyków, aby lepiej odzwierciedlać opinie, donosi The New York Times.

Rotten Tomatoes był krytykowany przez branżę filmową i telewizyjną za publikowanie ocen ponad 4,4 tys. krytyków i mieszanie opinii zwykłych blogerów z prawdziwymi znawcami tematu. Serwis tym się jednak nie przejął i zdecydował powiększyć grono krytyków o ponad 200 osób. Będą to głównie kobiety i przedstawiciele mniejszości.

Rotten Tomatoes twierdzi, że dzięki temu publikowane recenzje będą lepiej odzwierciedlać opinie publiczności.

- Zawsze będzie to lepszy produkt jeśli będzie miał więcej głosów – stwierdził Paul Yanover, szef Fandango, właściciela Rotten Tomatoes. – Wciąż poszukujemy krytyki najwyższej jakości – dodał.  

Za decyzją Rotten Tomatoes przemawiają ostatnie badania Uniwersytetu Południowej Kalifornii, z których wynika, że 82 proc. recenzji opublikowanych na serwisie w 2017 roku, dotyczących 100 filmów o najwyższych wpływach z biletów, napisali biali autorzy. Do tego 78 proc. to mężczyźni.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, nyt.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu