Partnerem sekcji jest TAURON

Rowerowa rewolucja na Pomorzu

AR
aktualizacja: 14-04-2017, 15:18

Kopenhaga jest coraz bliżej Bałtyku. Gdańsk, rowerowa stolica Polski, oraz kilkanaście innych gmin stworzą największy w Polsce system roweru publicznego.

Zobacz więcej

Pixaby CC0 Public Domain

W poniedziałek, 10 kwietnia, władze stowarzyszenia Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz samorządowcy z 14 gmin podpisali umowę w sprawie utworzenia wspólnego systemu roweru publicznego. 

- Nasza metropolia nabiera rozmachu w działaniu. Dziś Gdańsk, Gdynia i Sopot oraz 11 innych gmin obszaru metropolitalnego podpisały umowę na stworzenie systemu roweru publicznego. Umożliwi on wypożyczenie ok. 3500 rowerów na obszarze od Redy do Pruszcza Gdańskiego oraz w kilku gminach nie przylegających bezpośrednio do tego obszaru. Będzie to najnowocześniejszy i największy system roweru publicznego w Polsce, który wypożyczymy za pomocą aplikacji na smartfona - infrormował Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. 

Koszt projektu to 21,5 mln zł, a przewidywany termin wdrożenia - 2019 r.

O inicjatywie informowaliśmy w "Pulsie Biznesu" w czerwcu ub. roku. Sławina Lenart ze stowarzyszenia Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopo, które koordynuje projekt, informowała nas wówczas, że system wypożyczalni jednośladów na Pomorzu będzie nie tylko największym w Polsce, ale też jednym z najnowocześniejszych. Rowery mają mieć m.in. wbudowany GPS, który pozwoli je śledzić.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Rowerowa rewolucja na Pomorzu