Rowery Nextbike pojadą do Oulu

AR
opublikowano: 26-04-2019, 17:21

Spółka Nextbike Polska podpisała umowę na dostarczenie i obsługę systemu roweru miejskiego dla miasta Oulu.

To drugi – po systemie w fińskim mieście Turku – zagraniczny kontakt realizowany przez spółkę, która działa w Polsce na licencji niemieckiej. Nad Wisłą Nextbike Polska jest niekwestionowanym liderem rynku systemów rowerów publicznych (obsługuje większość polskich miast, w których funkcjonuje bikesharing, w ub. roku wygrała m.in. przetarg na wdrożenie i obsługę systemu Mevo wraz z dostawą rowerów elektrycznych do Trójmiasta i okolicznych gmin). Najnowsza umowa spółki - z fińskim miastem Oulu - obejmuje dostarczenie i obsługę 600 rowerów miejskich typu smartbike (rower wyposażony jest w komputer pokładowy umożliwiający wypożyczenie, zaparkowanie lub zwrot roweru).

Wynagrodzenie za pierwszy sezon obsługi systemu wyniesie 574,5 tys. EUR. Wartość całego kontraktu wynosi 6,7 mln EUR. Umowa obowiązuje do dnia 31 października 2028 roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu