Równe zarobki bez względu na płeć

opublikowano: 07-03-2018, 22:00

Według danych Eurostatu różnica wynagrodzeń między kobietami a mężczyznami na polskim rynku pracy wynosi 7,7 proc.

Według danych Eurostatu różnica wynagrodzeń między kobietami a mężczyznami na polskim rynku pracy wynosi 7,7 proc. Mimo że jest jedną z najniższych w krajach Unii Europejskiej, jej wyrównanie płac między przedstawicielami obu płci byłoby możliwe w naszym kraju najwcześniej w 2021r.— prognozują eksperci z PwC.

Choć prawdopodobnie nigdy do niego nie dojdzie.

— W naszym najnowszym badaniu sprawdziliśmy, czy zdaniem Polaków, wynagrodzenia, niezależnie od płci, powinny być takie same. Okazuje się, że zdecydowana większość, bo ponad 87 proc. respondentów, popiera zrównanie płac kobiet i mężczyzn. Jedynie 7,3 proc. jest przeciwnego zdania — mówi Iwona Szmitkowska, wiceprezes w firmie Work Service.

Niestety, wciąż ponad dwa razy więcej pań (17,9 proc.) niż panów (8,7 proc.) obawia się utraty pracy. Polki czują się niepewnie, jeśli chodzi o sytuację zawodową, co w wielu przypadkach odbija się na perspektywach ich awansu i poziomie wynagrodzeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane