Równowaga na rynku wtórnym

opublikowano: 20-02-2018, 22:00

W styczniu 2018 r. w cenach transakcyjnych używanych mieszkań obeszło się bez rewolucji.

W porównaniu z grudniem 2017 r. najwyższe spadki zanotowano w Poznaniu — o 1,7 proc., i Łodzi — o 1,6 proc. — wynika z najnowszych danych Metrohouse i Expandera. W stolicy Wielkopolski za 1 mkw. płacono średnio 5 143 zł.

— Z jednej strony w Poznaniu możemy kupić mieszkania, których cena nie przekracza 4 tys. zł za 1 mkw., ale przedmiotem transakcji są również lokale w cenach za metr kwadratowy odpowiadających realiom warszawskim. Najczęściej jednak mamy do czynienia z zakupami od 4,5 tys. do 5,5 tys. zł za metr. Natomiast w Łodzi kupujący mieszkania z drugiej ręki płacili za 1 mkw. około 3,7 tys. zł — mówi Marcin Jańczuk, analityk rynku mieszkaniowego Metrohouse Franchise.

W Gdańsku i Krakowie spadki cen transakcyjnych wyniosły po 0,5 proc. Także w Warszawie stawki nie uległy większym zmianom — odnotowano spadek zaledwie o 10 zł za 1 mkw. Zwyżki pojawiły się natomiast we Wrocławiu, gdzie za metr mieszkania płacono w styczniu około 5,4 tys. zł, czyli o 1,5 proc. więcej niż miesiąc wcześniej.

3,8 proc. O tyle w porównaniu ze styczniem 2017 r. wzrosły ceny mieszkań z drugiej ręki w Warszawie.

Warsztat "Ochrona interesu dewelopera w relacjach z interesariuszami". Sprawdź program wydarzenia >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu