Czytasz dzięki

Royal De Heus łączy się z Golpaszem

WST
opublikowano: 07-07-2020, 16:40

Firma Royal De Heus podpisała z akcjonariuszami firmy Golpasz umowę przedwstępną w sprawie fuzji obu firm.

Proponowana w umowie z 1 lipca 2020 r. transakcja obejmuje całość działalności Golpasz w zakresie produkcji i sprzedaży pasz dla zwierząt oraz gospodarstwo rolne. Produkcja pasz prowadzona jest w czterech zakładach, których roczny potencjał produkcyjny wynosi 500 tys. ton. Sprzedającym udziały jest fundusz Resource Partners który kupił spółkę w 2015 r. za nieujawnioną kwotę.

Fuzja wpisuje się w strategię rozwoju obu firm, związaną z dostarczaniem polskim hodowcom nowatorskich rozwiązań w obszarze żywienia zwierząt. 

Royal De Heus, to holenderska firma o zasięgu światowym. Prowadzi działalność od 1911 r. Na polskim rynku obecna jest od niemal 30 lat. Jest jednym z największych przedsiębiorstw paszowych na świecie. W naszym kraju De Heus zatrudnia niemal 600 osób i posiada 8 fabryk, produkujących pasze pełnoporcjowe, koncentraty i premiksy w ilości przekraczającej 1,3 mln ton rocznie. Grupa De Heus działa w ponad 50 krajach w tym Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie, Azji i Ameryce Południowej. Pracuje dla niej ponad 7 tys. osób. 

Z kolei Golpasz to firma działająca na rynku od 1968 r. i polski lider w żywieniu indyków oraz obsłudze klientów w Polsce centralnej i wschodniej. Posiada cztery zakłady produkcyjne zlokalizowane w Golubiu-Dobrzyniu, Podkonicach Dużych, Janowcu Wielkopolskim oraz Radominie. Moce produkcyjne sięgają 500  tys. ton rocznie. Firma zarządza również gospodarstwem rolnym w miejscowości Grabowo Królewskie, którego powierzchnia wynosi 1300 ha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane