Rozczarowująca premiera polskiej gry

opublikowano: 17-02-2023, 10:39
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Nawet ponad 2,5 tys. osób grało w dniu premiery w „Wild West Dynasty”. Oceny graczy nie pozostawiają jednak na produkcji suchej nitki.

W czwartek w trybie wczesnego dostępu miała premierę gra „Wild West Dynasty”, której wydawcą jest Toplitz Production, a producentem Moon Punch Studio. Na grę z serii „Dynasty” czekało wielu graczy, zwłaszcza po sukcesie „Medieval Dynasty”, wyprodukowanej przez notowanego na NewConnect Render Cube’a.

W dniu premiery „Wild West Dynasty” w szczycie zainteresowania w grze było jednocześnie 2576 graczy, a tytuł dotarł na 12 miejsce listy bestsellerów Steam.

Gracze są jednak mocno rozczarowani nowym tytułem. Z 330 recenzji tylko 19 proc. stanowią te pozytywne, co jest bardzo negatywnym wynikiem - jednym z najgorszych wśród wszystkich gier na Steam.

Premiery w trybie wczesnego dostępu rządzą się swoimi prawami – gracz wie, że to nie jest to finalny produkt, a producent przy pomocy społeczności ulepsza tytuł. Jednak wśród recenzji pojawia się wiele opinii, że tytuł nie jest grywalny.

Przypomnijmy, że prace nad „Wild West Dynasty” nie szły gładko. Jeszcze przed rokiem grę rozwijało studio Virtual Magic Games, które zostało postawione w stan likwidacji, po tym jak Toplitz Production wypowiedział mu umowę. Prace zostały przeniesione do Moon Punch Studio. W Moon Punch Studio znalazła się spora cześć zespołu deweloperskiego z Virtual Magic Games. Większościowym akcjonariuszem obu firm jest niemiecka Iridium Media Group.

Na drugi kwartał zapowiedziana jest premiera kolejnej gry z serii Dynasty. Należące do Iridium Media polskie studio Superkami wprowadzi na rynek grę „Syngoku Dynasty”. Obecnie tytuł znajduje się na 68 pozycji najbardziej wyczekiwanych gier na Steam.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane