Rozczarowujące wyniki Caterpillar wymusiły przecenę

opublikowano: 28-01-2019, 14:40

Słabo rozpoczął się tydzień dla posiadaczy akcji koncernu Caterpillar. Największy na świecie producent ciężkiego sprzętu budowlanego nie spełnił oczekiwań analityków zarówno co do zysku za IV kwartał, jak i całorocznej prognozy na 2019 r., donosi Reuters. W reakcji akcje mocno tracą w przesesyjnym handlu.

W czwartym kwartale 2018 r., amerykańska spółka odnotowała wzrost przychodów we wszystkich swoich regionalnych przedsiębiorstwach, z największym wzrostem w Ameryce Północnej, jego największym rynku pod względem wartości. Jednak sprzedaż w branży budowlanej w regionie Azji i Pacyfiku spadła z powodu niższego popytu w Chinach.

W rezultacie łączne przychody wzrosły o 11 proc. do 14,34 mld USD. Nie poszedł jednak za wzrost rentowności. W przeliczeniu na akcje spółka zarobiła 2,55 USD wobec mediany prognoz zdecydowanie wyższej, bo opiewającej na 2,99 USD. 

Firma opublikowała przy okazji prezentacji raportu oczekiwania odnośnie 2019 r. Wyrównany zysk na akcję ma wynieść od 11,75 do 12,75 USD na akcję podczas gdy analitycy spodziewają się wyniku na poziomie 12,73 USD.

W handlu przedsesyjnym akcje jednego z filarów indeksu Dow Jones IA zniżkują o około 5 proc.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy