Rozkręcony Magellan

KSA
opublikowano: 10-04-2008, 00:00

Spółka zajmująca się finansowaniem służby zdrowia odnotowała znaczący wzrost sprzedaży w I kwartale.

Spółka zajmująca się finansowaniem służby zdrowia odnotowała znaczący wzrost sprzedaży w I kwartale.

Magellan poinformował wczoraj, że od stycznia do marca podpisał umowy finansowania zobowiązań oraz bieżącej działalności placówek służby zdrowia o wartości przekraczającej 82 mln zł. To o 52 proc. więcej, niż spółka miała w tym samym okresie przed rokiem (gdy nie była jeszcze notowana na GPW). Dariusz Strojewski, prezes Magellana, nie chce odnieść się do tego, jak wzrost sprzedaży przełoży się na zysk netto spółki w I kwartale.

— Mogę tylko powiedzieć, że poziom sprzedaży jest zgodny z naszymi założeniami — tłumaczy prezes.

Magellan opublikuje raport z I kwartału 15 maja. Na podstawie już dostępnych danych jego zarząd ocenia, że tegoroczne prognozy (z początku marca) są realistyczne. Spółka spodziewa się 30-procentowego wzrostu sprzedaży i przychodów operacyjnych. Na czysto ma zarobić 16,5 mln zł, a narastająco po czterech kwartałach 2007 r. miała 13,1 mln zł zysku netto.

— Wiele wskazuje na to, że utrzymamy pozycję lidera wśród pozabankowych instytucji świadczących usługi finansowe dla sektora medycznego — twierdzi Dariusz Strojewski.

Giełdowych graczy rozruszały nieco pozytywne informacje ze spółki. Jak na nią, obroty były wczoraj wysokie. Przez większość sesji kurs był jednak na minusie, a trend spadkowy — z niewielkimi wyjątkami — utrzymuje się od jesiennego debiutu na GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu