Rozliczenia zagraniczne MSP w centrum uwagi

Materiał sponsorowany
opublikowano: 24-05-2013, 00:00

Obserwowany w ostatnich latach wzrost liczby małych i średnich firm współpracujących z kontrahentami poza Polską w naturalny sposób przekłada się na rosnące potrzeby związane z produktami FX i rozliczeniami zagranicznymi.

Około 70 proc. współpracujących z zagranicą firm łączy działalność eksportową i importową, co sprawia, że oczekują od banków kompleksowych rozwiązań wspierających zarówno spływ należności jak i obsługę płatności wychodzących. Przykładem takiej oferty jest pakiet EFEKT Walutowy BRE Banku. W ramach pakietu firma może realizować transkacje wymiany walut z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie przez

Internet za pośrednictwem platformy transakcyjnej iBRE FX. Platforma jest w pełni zintegrowana z systemem bankowości internetowej, przez co umożliwia bezpośredni dostęp do pieniędzy z wymiany walut. Pozwala również na wygodne zarządzanie należnościami oraz płatnościami krajowymi i zagranicznymi — bez potrzeby wielokrotnego logowania do różnych systemów.

Podwójne korzyści

Wymiana walut jest ściśle związana z obsługą rozliczeń — nowa oferta łączy oba rodzaje transakcji, wzmacniając zakres korzyści dla firmy. Standardowo w ramach oferty EFEKT Walutowy małe i średnie przedsiębiorstwo może uzyskać atrakcyjne kursy wymiany walut oraz realizować przelewy złotowe i w euro (SEPA) na preferencyjnych warunkach cenowych. Dokonując transakcji wymiany walut za pośrednictwem iBRE FX może uzyskać dodatkowo zwrot połowy lub całości opłaty za prowadzenie rachunku oraz preferencyjne warunki realizacji przelewów zagranicznych (jeżeli suma miesięcznych obrotów transakcji wymiany walut przekroczy odpowiednio 30 lub 80 tys. zł). To działa — w praktyce 80 proc. firm korzystających z EFEKTU Walutowego redukuje koszty prowadzenia rachunku do 0 zł i realizuje przelewy zagraniczne zgodnie z obniżonymi stawkami.

Bieżące wsparcie doradców i dealerów. Niezależnie od dostępu do innowacyjnych narzędzi bardzo istotne we współpracy Banku z MSP są relacje, powstające i rozwijane dzięki opiece doradcy i wsparciu specjalistów produktowych. Każdy Klient korzystający z pakietu EFEKT Walutowy ma swojego dealera, może więc również negocjować kurs (otrzymując te same warunki realizacji transakcji co przez kanał elektroniczny) i składać zlecenia telefonicznie. W dedykowanym help desku może uzyskać odpowiedzi na pytania i wyjaśnić wątpliwości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał sponsorowany

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rozliczenia zagraniczne MSP w centrum uwagi