Rozmowa ostatniej szansy dla paktu - prasa "GW"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-03-2006, 07:00

Jarosław Kaczyński zaprosi Andrzeja Leppera i Romana Giertycha na męską rozmowę - ujawniają politycy PiS.Niektórzy nazywają ją "rozmową ostatniej szansy" -  pisze "Gazeta Wyborcza".

Jarosław Kaczyński zaprosi Andrzeja Leppera i Romana Giertycha na męską rozmowę - ujawniają politycy PiS.Niektórzy nazywają ją "rozmową ostatniej szansy" -  pisze "Gazeta Wyborcza".

    Ostatniej dla paktu stabilizacyjnego. Kaczyński, jego dotychczasowy zwolennik, jest zmęczony szarpaniną z sejmowymi koalicjantami. - Gdy prezydent nie rozwiązał Sejmu z powodu budżetu, LPR z Samoobroną pomyślały: "hulaj dusza, piekła nie ma". A Kaczyński zaczął sobie zadawać pytanie: "Czy pakt ma sens?" - analizuje jeden z liderów PiS.

    W zeszłym tygodniu postawił Giertychowi i Lepperowi ultimatum - lojalność albo wybory. Jak jednak do nich doprowadzić? Kaczyński odpowiada: przez samorozwiązanie Sejmu. Jego współpracownicy rozwijają: - Odpowiednią uchwałę poza nami poparłby pewnie SLD. Szef klubu Sojuszu Jerzy Szmajdziński nie mówi "nie".

    Głosów jednak wciąż mało. PiS-owcy liczą na PO. - Platforma zaciekle krytykuje nasze rządy. Kto ją zrozumie, jeśli będzie przeciw wyborom? Zwłaszcza że taki brak konsekwencji byśmy nagłośnili - mówi polityk PiS. I rachuje: - Razem z PO i SLD mielibyśmy o 35 głosów więcej, niż potrzeba do samorozwiązania Sejmu.

    "Gazeta": Po co wam te wybory, skoro w niektórych sondażach PO was wyprzedza? - Nie boimy się kampanii, bo mamy popularnego premiera oraz speców od wyborów Kamińskiego i Bielana.

    Czy zatem wybory są przesądzone? Wcale nie. Nie można wykluczyć, że PiS sięga po ten pistolet ponownie, wiedząc, że inaczej nie zdyscyplinuje Samoobrony i LPR - zakłada "Gazeta Wyborcza".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane