Rozmowy Tele2 i TP SA o WLR na razie bez konkretów

Internet Securities
opublikowano: 02-10-2006, 13:36

We wtorek kontynuowane będą rozmowy w sprawie WLR pomiędzy Tele2 i Telekomunikacją Polską.

Sobotnie rozmowy Tele2 i Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA) na temat możliwego terminu wdrożeniu usługi hurtowego zakupu abonamentu (WLR) nie zakończyły się na razie podjęciem konkretnej decyzji i będą kontynuowane w najbliższy wtorek, powiedział agencji ISB Karol Wieczorek, rzecznik prasowy Tele2. Do tego czasu Tele2 nie wystąpi na pewno wobec TP SA z żądaniem zapłaty kar umownych.

„We wtorek będzie dalszy ciąg tego spotkania. Na razie nie podejmujemy żadnych działań, czekamy na wyjaśnienie sytuacji” – powiedział ISB Wieczorek.

„Nie komentujemy, jak można ocenić te sobotnie rozmowy” – dodał rzecznik.

Między innymi od wyników rozmów między Tele2 a TP SA Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) uzależnia nałożenie na TP SA kary za brak wdrożenia usługi hurtowego zakupu abonamentu. Prezes UKE Anna Streżyńska mówiła kilka dni temu, że jest skłonna zaakceptować jeszcze mniej więcej miesięczne opóźnienie we wdrożeniu WLR przez TP SA. Jeżeli opóźnienie będzie większe zagroziła TP SA karą sięgającą nawet 3% jej przychodów. W 2005 roku jednostkowe przychody TP SA wyniosły 12,2 mld zł, zatem 3% tej kwoty to 366 mln zł.

Lipcowa decyzja UKE, miała umożliwić Tele2 już od połowy września kupowanie abonamentu od TP SA po cenach hurtowych i odsprzedawać je klientom po cenach detalicznych.

Poza karami za niewdrożenie usługi WLR TP SA grozi też Tele2. Zdaniem Tele2, Telekomunikacja Polska celowo opóźnia wdrożenie tej usługi.

Operator zapowiadał, że jeżeli na spotkaniu władz Tele2 i Telekomunikacji Polskiej obie firmy nie dojdą do porozumienia w sprawie hurtowego zakupu abonamentu, to w przyszłym tygodniu Tele2 wystąpi wobec TP SA o zapłatę kar umownych. Według wyliczeń Tele2 na 26 września kary wynosiły 82 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rozmowy Tele2 i TP SA o WLR na razie bez konkretów