Rozpędzony Integer

ANP
04-03-2009, 00:00

Znaczący wzrost

Znaczący wzrost

wyników, wejście z nowymi

usługami i zwiększenie

liczby punktów obsługi

klienta — oto plany Integera

na ten rok.

Integer, spółka specjalizująca się w usługach pocztowych, liczy, na zdecydowaną poprawę wyników na koniec tego roku.

— Nie będziemy podawać oficjalnej prognozy, ale chcielibyśmy utrzymać dotychczasową dynamikę wzrostów między 40 a 60 proc. na poziomie przychodów i między 60 a 100 proc. zysku netto — mówi Rafał Brzoska, prezes Integera.

Na koniec 2008 r. obroty wyniosły 100,64 mln zł, a zysk netto 5,81 mln zł.

Dziś Integer ma 2,5-3 proc. rynku pocztowego. Liczy, że do 2012 r. udział wzrośnie do 10 proc. Dlatego grupa stawia m.in. na zwiększanie zasięgu. W tym roku zamierz obejmować ponad 80 proc. kraju i docierać do 230 miast. Liczba punktów obsługi klienta sięgnie 900. Obecnie jest 100 mniej, w 198 miastach. Integer liczy, że na koniec roku liczba dostarczanych listów wzrośnie do 9 mln z 3,5 mln na koniec grudnia 2008 r.

W planach jest również otwarcie w końcówce roku dwóch sortowni w Krakowie i na północy kraju. Koszt jednej to około 4,5 mln zł. Spółka zamierza wydać w tym roku między 35 a 40 mln zł na inwestycje. Do dyspozycji ma wciąż około 5 mln zł z emisji, które wyda m.in. na punkty obsługi klienta. Dodatkowo Integer będzie korzystał z około 30 mln zł unijnej dotacji. Integer liczy również na 7-10 mln zł zysku na Ukrainie.

W tegorocznych planach jest również uruchomienie zapowiadanej usługi poczty hybrydowej skierowanej na duże firmy, które w formie elektronicznej mogłyby wysyłać miliony faktur i drukować je najbliżej adresata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rozpędzony Integer