Rozpoczęło się spotkanie PiS, Samoobrony i LPR

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-02-2006, 12:23

W czwartek po południu w Sejmie rozpoczęło się spotkanie zespołu negocjacyjnego PiS, Samoobrony i LPR. Ma na nim być zredagowany ostateczny kształt umowy stabilizacyjnej między tymi trzema ugrupowaniami.

W czwartek po południu w Sejmie rozpoczęło się spotkanie zespołu negocjacyjnego PiS, Samoobrony i LPR. Ma na nim być zredagowany ostateczny kształt umowy stabilizacyjnej między tymi trzema ugrupowaniami.

W spotkaniu uczestniczą: szef klubu PiS Przemysław Gosiewski (PiS), Janusz Maksymiuk (Samoobrona) i Bogusław Kowalski (LPR). Umowa ma jeszcze w czwartek trafić do szefów tych trzech partii. Od ich decyzji zależy, kiedy zostanie podpisana.

Porozumienie, które ma obowiązywać przez rok, ma umożliwić stworzenie stabilnej większości w Sejmie i w ten sposób zapobiec ewentualnym przyspieszonym wyborom parlamentarnym. Do umowy ma zostać załączony wykaz 50-60 projektów ustaw, które ugrupowania zobowiążą się popierać w Sejmie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane