Rozprawa upadłościowa Okienka Kasowego

PAP
25-04-2008, 13:08

Sąd Gospodarczy w Poznaniu zobowiązał w  piątek spółkę Okienko Kasowe SA do uzupełnienia dokumentacji i postanowił rozpatrzyć na posiedzeniu niejawnym sprawę wniosku o upadłość firmy.

Spółka Okienko Kasowe była jedną z największych w Polsce firm działających w branży obsługi "opłat masowych". U jej agentów w całym kraju można było opłacać rachunki bankowe w zamian za niższą niż w bankach i na poczcie prowizję.

Okienko Kasowe SA złożyło wniosek o upadłość po tym, jak firma w listopadzie 2007 r. straciła płynności finansową. Spółka ma ok. 9 mln zł długu. W sądzie wykazała posiadany majątek.

"Tylko ogłoszenie upadłości pozwoli odzyskać wierzycielom choć cześć utraconych pieniędzy" - zapewniał sąd pełnomocnik firmy Jerzy Marczyński.

Na posiadany przez firmę majątek, który mógłby być wykorzystany do zaspokojenia roszczeń wierzycieli, według zarządu firmy składa się lokata bankowa w wysokości 800 tys. zł, ok. 600 tys. zł należności od agentów firmy zbierających wpłaty oraz ok. 1,2 mln zł odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej.

Okienko Kasowe stara się też o odzyskanie 4,6 mln zł od Towarzystwa Finansowego (TF) "Mieszko", które zajmowało się obsługą finansową przedsięwzięcia. TF "Mieszko" zarejestrowano jako działalność gospodarcza osoby fizycznej i firma nie przekazywała beneficjentom wszystkich należnych kwot.

Szczegóły dotyczące zakresu polisy ubezpieczeniowej Okienko Kasowe SA ma dostarczyć do sądu w ciągu dwóch tygodni.

Oficjalny komunikat spółki z listopada 2007 roku informował, że procedura upadłościowa została wszczęta z powodu dużych inwestycji, braku poprawy sytuacji finansowej firmy oraz fiaska w poszukiwaniu inwestora strategicznego.

Firma wezwała wszystkich klientów, aby złożyli reklamacje, ale poinformowała też, iż muszą oni po raz kolejny zapłacić rachunki, które opłacali za pośrednictwem Okienka Kasowego.

Według wstępnych ustaleń, poszkodowanych może być około 40-50 tys. klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rozprawa upadłościowa Okienka Kasowego