Rozrosło się warszawskie Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych ABB

opublikowano: 29-01-2018, 19:00
aktualizacja: 29-01-2018, 21:35

Globalny dostawca systemów automatyki przemysłowej zwiększa swoją aktywność w zakresie robotyki i poszerza kompetencje Regionalnego Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych w Warszawie. To jedno z pięciu tego typu ośrodków koncernu ABB na świecie.

Europa Środkowo-Wschodnia według Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów w zakresie automatyzacji i robotyzacji. W 2016 r. sektor ten zanotował  wzrost na poziomie 26 proc. A trend zwyżkowy skłania koncerny do zwiększenia inwestycji w tym obszarze. Podążając za nim ABB postawił na rozwój Regionalnego Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych. Zlokalizowany w Warszawie przy siedzibie głównej ośrodek został udostępniony w nowej odsłonie, z poszerzoną częścią demonstracyjną i testową. Firma będzie w nim poszerzać swoje kompetencje w zakresie zrobotyzowanych aplikacji m.in. do pakowania i sortowania. 

Zobacz więcej

Regionalne Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych ABB w Warszawie

–  Tendencja zwyżkowa w produkcji mniejszych partii bardziej zróżnicowanych produktów i opakowań oraz coraz większy nacisk na kwestię bezpieczeństwa oznacza dla wielu europejskich producentów konieczność stosowania coraz bardziej złożonych rozwiązań automatyki. Nasi klienci są zainteresowani rozszerzaniem tych rozwiązań z zakresu automatyki, które umożliwiają im rozwój sprawności i  wpływają na zwiększenie elastyczności, a jednocześnie gwarantują odpowiedni poziom konkurencyjności na globalnych rynkach — zaznacza cytowany w komunikacie Sami Atiya, dyrektor Dywizji Robotyki i Systemów Napędowych ABB. 

W Polsce firma ABB jest obecna od 25 lat. Obecnie zatrudnia ponad 5 tys. osób. W kraju posiada 11 fabryk i 25 oddziałów. W skali globalnej grupa zatrudnia natomiast ok. 130 tys. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu