Rozwój poprzez innowacje

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
opublikowano: 22-03-2006, 00:00

ATM S.A. — kim jesteśmy?

Jesteśmy polską spółką publiczną — nasze akcje są od września 2004 roku notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (symbol: ATM). Głównymi akcjonariuszami Spółki są jej założyciele. Od daty debiutu cena naszych akcji wzrosła około czterokrotnie, co świadczy o bardzo pozytywnej ocenie, jaką inwestorzy wystawiają naszej propozycji rynkowej.

Łączymy kompetencje w trzech głównych obszarach: integracji systemów teleinformatycznych, świadczenia usług telekomunikacyjnych oraz produkcji oprogramowania. Przez lata działalności zyskaliśmy cenne doświadczenia w każdej z tych dziedzin. Wyjątkowa wartość naszej oferty polega jednak na połączeniu umiejętności zbudowania sprawnej infrastruktury telekomunikacyjnej i informatycznej oraz uzupełnienia jej o niezbędne oprogramowanie „szyte na miarę”.

ATM od początku działalności był i nadal pozostaje firmą innowacyjną. Wdrażamy nowatorskie rozwiązania tworzone na bazie wyników własnych prac badawczo-rozwojowych i sprawdzonych technologii partnerów.

Nasza spółka stale rośnie. Od lat tworzymy rozwiązania teleinformatyczne wspomagające pracę różnych działów gospodarki, nauki i administracji. Mamy stale poszerzające się grono klientów, którzy doceniają kompetencje i dokonania firmy. Nasza działalność przynosi coraz lepsze wyniki finansowe — co jest szczególnie widoczne od czasu debiutu giełdowego. Poza dotychczasowymi osiągnięciami mamy szerokie perspektywy rozwoju, ambitne plany i wszelkie dane po temu, by je zrealizować.

Kierunki rozwoju

ATM S.A. po 2005 roku jest w bardzo dobrej kondycji: posiada wolne środki finansowe, wyprzedzającą wiedzę technologiczną i sprawną organizację. Zarząd Spółki zamierza wykorzystać tę sytuację do ekspansji poprzez:

* kontynuację i systematyczne wzbogacanie tradycyjnych dziedzin działalności, które przyniosły dobre rezultaty w poprzednich latach;

* rozwijanie innowacyjnych rozwiązań dla nowo powstających segmentów rynku (w szczególności sieciowej dystrybucji treści i usług mobilnych) oraz aktywne uczestnictwo w kreowaniu szybkiego wzrostu tych segmentów, dzięki czemu ATM ma szansę osiągnąć przewagę konkurencyjną i zająć w nich znaczącą pozycję;

* przejęcia firm technologicznych w celu uzupełnienia portfolio produktów;

* przejęcia firm lub tworzenie nowych podmiotów do (np. spółek celowych) we współpracy z firmami, których profil i kompetencje pasują do założonej strategii ATM.

Wiodący produkt: Atmosfera

Pod marką Atmosfera produkujemy i wdrażamy rozwiązania informatyczne wspomagające procesy biznesowe o zasadniczym znaczeniu dla działalności naszych klientów. Przez lata doświadczeń wypracowaliśmy metody rzetelnej analizy potrzeb i prototypowania aplikacji, a także obiektową platformę technologiczną — bibliotekę gotowych, uniwersalnych modułów oprogramowania, pozwalających na sprawną realizację typowych zadań. Stosowanie standardów i dobrych praktyk (takich jak ITIL i GAMP) oraz metod współczesnej inżynierii oprogramowania sprawia, że jesteśmy w stanie w krótkim czasie wykonać system informatyczny wiernie modelujący procesy zidentyfikowane w fazie analitycznej. Z łatwością też integrujemy wdrażane systemy z istniejącymi rozwiązaniami obsługującymi inne obszary działalności.

Atmosfera znajduje zastosowanie w różnorodnych systemach: zarządzania interwencjami (Help Desk), zasobami (Asset Management), zmianami (Change Request Management), obiegiem dokumentów w urzędzie czy procesami redakcyjnymi w systemie telewizji interaktywnej, a ostatnio także wspomagania tworzenia, aktualizacji i stosowania planów ciągłości działania (BCP). Wszystkie te aplikacje mogą być obsługiwane również z terminali mobilnych, co pozwala zoptymalizować czas pracy pracowników poza firmą (np. serwisantów).

Zarząd

Roman Szwed, Prezes Zarządu

Urodzony w 1952 roku. Wykształcenie wyższe. Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk przyrodniczych, habilitacja z fizyki wysokich energii. Związany ze spółką od 1991 roku; od 1994 Prezes Zarządu.

@:Tadeusz Czichon, Wiceprezes Zarządu

@:Urodzony w 1959 roku. Wykształcenie wyższe. Wydział Elektroniki Politechniki Warszawskiej, doktor inżynier ze specjalnością automatyka i informatyka. Związany ze spółką od początku jej działalności, od 1994 Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych.

Roman Szwed, Prezes Zarządu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu