Rubinowe KitKaty dostępne w Europie

opublikowano: 10-04-2018, 11:35
aktualizacja: 10-04-2018, 11:37

Od przyszłego tygodnia w Europie będzie można kupić batoniki KitKat z rubinowej czekolady, które dotychczas były oferowane tylko w Japonii i Korei Południowej, pisze Reuters.

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy, że po raz pierwszy od 80 lat w Szwajcarii wynaleziono nowy rodzaj czekolady. Swoją oryginalną barwę zawdzięcza odmianie kakaowca „Ruby”.

Zobacz więcej

Barry Callebaut

Podobne wydarzenie miało miejsce 80 lat temu, gdy wynaleziono czekoladę białą. Rubinowa odsłona czekolady jak zapewnia jej twórca Barry Callebaut, charakteryzuje się “owocową świeżością jagód” oraz wyraźnym kolorem.

KitKat jest pierwszym komercyjnym produktem, w którym zastosowano czekoladę rubinową. W Europie najpierw pojawi się w Wielkiej Brytanii, a w maju trafi na półki sklepów w Niemczech. Następnie rubinowe KitKaty mają być dostępne w innych państwach europejskich, a także w obu Amerykach.

Alexander von Maillot z Nestle powiedział, że rubinowe KitKaty były wielkim hitem w Japonii i Korei. W pierwszym tygodniu sprzedaży były wyprzedawane każdego dnia przez pierwsze 30 minut od otwarcia sklepu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Branża spożywcza / Rubinowe KitKaty dostępne w Europie