Ruch inwestuje w Łodzi

KL
opublikowano: 17-10-2007, 00:00

Ruch dostał zgodę na inwestycję w specjalnej strefie. Wybuduje tam centrum ekspedycyjne prasy dla regionu łódzkiego.

Ruch dostał zgodę na inwestycję w specjalnej strefie. Wybuduje tam centrum ekspedycyjne prasy dla regionu łódzkiego.

Największy polski kolporter zainwestuje 16 mln zł w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wczoraj dostał na to zgodę.

— Planujemy budowę magazynów do ekspedycji prasy i towarów szybko zbywalnych — mówi Marta Lau, rzecznik prasowy spółki.

Na teren strefy zostanie przeniesiona również cała administracja łódzkiego oddziału Ruchu, mieszcząca się obecnie w centrum miasta. Docelowo w nowej siedzibie ma pracować około 330 osób.

Ruch zakończy inwestycję i rozpocznie działalność w łódzkiej strefie w 2010 roku. Magazyny pozwolą firmie na świadczenie nowych usług logistycznych w regionie Łodzi — kurierskich i magazynowych dla klientów zewnętrznych. Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych Ruchu.

Dziś Ruch czeka na rozstrzygnięcie dotyczące innej ważnej inwestycji. Akcjo- nariusze na nadzwyczajnym walnym mają zadecydować o wydaniu (albo nie) zgody zarządowi na kupienie sieci kawiarni.

Nieoficjalnie wiadomo, że firma zamierza przejąć lokale należące do Tchibo. Walne zajmie się też planowaną informatyzacją spółki oraz związanym z tym projektem zakupem kas fiskalnych do kiosków.

Bez planowanego wdrożenia systemu informatycznego w Ruchu niemożliwe jest zrealizowanie wielu planów czołowego dystrybutora prasy, m.in. kontrola nad sprzedażą i zapasami w punktach handlowych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu