Ruch wokół Sky Tower

KSA
opublikowano: 25-06-2009, 00:00

Spółka Leszka Czarneckiego zleciła prace budowlane przy wieżowcu za ponad 70 mln zł.

Spółka Leszka Czarneckiego zleciła prace budowlane przy wieżowcu za ponad 70 mln zł.

Gdy jesienią ubiegłego roku Leszek Czarnecki kupował od LC Corp spółkę realizującą wrocławski wieżowiec Sky Tower, mówiło się, że jego budowa nieprędko ruszy. W listopadzie mowa była o półrocznej przerwie.

— Inwestycja miała być doprowadzona do poziomu zero. Ostatnie prace budowlane przy niej tak naprawdę zakończyły się w maju — mówi Artur Wiza, rzecznik LC Corp.

Dodaje, że od momentu przejęcia projektu przez spółkę Leszka Czarneckiego trwają też prace związane m.in. ze zmianami umów z podwykonawcami.

Wczoraj pojawił się jednak komunikat o nieco innym wydźwięku. LC Corp poinformował w raporcie bieżącym (wciąż ma taki obowiązek w związku z opcją odkupienia spółki celowej, która jest właścicielem Sky Tower) o umowie podpisanej z nowosądecką spółką Technobud. Przedmiotem umowy jest "wykonanie konstrukcji żelbetowej części budynku B01 oraz budynku B02 obiektu Sky Tower we Wrocławiu". Wartość kontraktu przekracza 71 mln zł, a terminy obowiązywania to lipiec 2009 — maj 2011. Czy to oznacza wznowienie prac przy wrocławskim wysokościowcu?

— Jeśli taka umowa została podpisana, to znaczy, że po stronie inwestora jest chęć realizacji inwestycji. Zaznaczam jednak, że plany Leszka Czarneckiego wobec Sky Tower nie zostały jeszcze ogłoszone — odpowiada wymijająco Artur Wiza.

Mogą zostać ogłoszone "po wakacjach".

Na mocy zawartej w ubiegłym roku umowy LC Corp ma opcję odkupienia Sky Tower.

— Zdaniem Dariusza Niedośpiała [prezesa LC Corp — red.] nie zaistniały dotąd takie rynkowe zmiany, które skłaniałyby spółkę do wykonania tej opcji — mówi Artur Wiza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu