Ruda Śl. sprzeda działkę za 11,4 mln zł

Mirosław Cichy
20-09-2001, 00:00

Ruda Śl. sprzeda działkę za 11,4 mln zł

Urząd Miasta Ruda Śląska zamierza oddać w użytkowanie wieczyste na 99 lat nie zabudowaną nieruchomość położoną u zbiegu ul. 1 Maja i Bukowej. Przetarg w tej sprawie zaplanowano na 28 września 2001 r. Wartość terenu oszacowano na blisko 11,4 mln zł.

— Są to tereny poprzemysłowe, których w Rudzie Śląskiej jest łącznie około 320 ha. Znajdują się one przy ul. 1 Maja, głównej arterii komunikacyjnej miasta, która jest drogą wojewódzką. Z jednej strony, około 2 km od tego terenu, przebiegać będzie Drogowa Trasa Średnicowa, a z drugiej — autostrada A4 — wyjaśnia Krzysztof Żok z Urzędu Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Nieruchomość ma powierzchnię ponad 6 ha. Według planu zagospodarowania przestrzennego miasta, mogą tam powstać zakłady przemysłowe, centra logistyczne, stacja benzynowa wraz z usługami.

Kwota uzyskana w przetargu stanowić będzie podstawę do ustalenia wysokości jednorazowej opłaty, która wynosi 25 proc. ceny, oraz opłat rocznych, wynoszących 5 proc. ceny, płatnych przez cały okres użytkowania wieczystego.

Oferty można składać do 25 września 2001 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ruda Śl. sprzeda działkę za 11,4 mln zł